«День украинской письменности и языка»

Свято встановлено Указом Президента України N1241/97 від 6 листопада 1997 року " на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства" і відзначається щорічно 9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора - Літописця.

 

Нестора -Літописця (1050-1114 роки ) вважають батьком вітчизняної історії і словесності . Історики припускають , що саме він написав прославлену "Повість временних літ " , житія святих братів Бориса і Гліба , Феодосія Печерського і його сподвижників. Саме з преподобного Нестора -Літописця і починається письмова українська мова , - відзначають дослідники .

 

Конституція України закріплює єдина державна мова , яким визнано українську . При цьому держава зобов'язана забезпечити всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя. Закон "Про мови в Українській РСР " підтримує Конституцію , але при цьому гарантується право кожного громадянина " користуватись своєю Божою національною мовою або будь - Якою іншою мовою". Право використовувати мову інших національностей дається не тільки в сфері освіти , науки , культури і засобів масової інформації , але навіть у діяльності державних органів. Правда , останній випадок обмежений чіткими законодавчими рамками.

 

До слова , крім Дня української писемності та мови , щороку 24 травня в Україні відзначають також День слов'янської писемності і культури . Це свято встановлено Указом Президента N1096/2004 від 17 вересня 2004 року. За лексичним складом до української мови найближче білоруська (приблизно 75 % загальної лексики ) , а також польська , словацька , болгарська (70%) , чеська , російська ( 60%).

 

© Джерело: http://www.vampodarok.com/calend/380/

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Експрес-уроки української мови від Олександра Авраменка
Експрес-уроки української мови від Олександра Авраменка
Блог учителя української мови Кунашенко Наталії Григорівни
Блог учителя української мови Кунашенко Наталії Григорівни
Відеоуроки Ганни Дем'яненко
Відеоуроки Ганни Дем'яненко
Яндекс.Метрика