Карнавальна ніч - 2016

    Гарних новорічних свят ! Нехай новорічне диво та Червона Мавпа здійснять ваші заповітні мрії у 2016 році !

                                             Червона мавпа , як цариця ,

         Святкувати й веселитись кличе !

 Усім лиш найкраще обіцяє 

 І з Новим роком всіх вітає !

Вчимо пісню "З Новим роком, Україно !"

Вчимо пісню "Україна колядує!"

Україна колядує !

Свічку різдвяну запалімо,

Боже світло принесімо,

В кожній хатині хай сіяє,

І усіх нас зігріває!


Приспів:

Україна колядує!        |

Колядує вся земля!      |

В небі ангели співають, |

Прославляємо Христа!    | (2)


Може, у хаті хтось сумує,

Може, у хаті когось бракує.

Кого бракує - не забувайте,

А хто сумує - розвеселяйте!


Приспів. (2)

Пропоную вивчити танок "Чунга-чанга", бо  2016 - це рік Мавпи

Тиждень української писемності та мови

          Хочеться висловити подяку учням 7 класу, які брали активну участь у проведенні шкільних та міських заходах.

Так, Коновалова Валентина та Сіндєєв Микита взяли участь у І першому етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, Мироненко Олександра - у міському етапі мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Троє учнів(Романець Юлія,Гулакова Катерина,Картавцев Артем) будуть брати участь у Всеукраїнському конкурсі "Патріот". Тиждень надихнув і класного керівника на літературну творчість. Дарую всім власну поезію "Мова".

Співає, бринить наша мова,

Лунає, ллється, гомоніть.

Заборони всі подолавши,

Нас до зірок і кличе, і веде.

Пишаймося нею, бо ми – українці !

Мово державна , живи віковічно

І сяй на заздрість ворогам !

Душа в ній Лесі і Тараса,

Тичини кларнети, незламність Франка.

І «Крила» Костенко до неба нас кличуть,

Троянці-козаки тарують нам шлях.

Усмішка Вишні у всіх на вустах,

«Красиве й корисне» в наших думках.

Вітаємо з перемогою !

   На базі ЗОШ №9 з 27.10.2015 по 29.10 2015 відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу "Класний керівник року - 2015", в якому взяли участь класні керівники 8 шкіл Маріуполя. У фінал вийшли представники 3 шкіл:ЗОШ №31,ЗОШ №20,ЗОШ №24

Учителі презентували свій досвід роботи, писали контрольну роботу з фахової майстерності, проводили класну годину з незнайомим класом, майстер-клас та створювали презентацію за 30 хвилин.

     Гречановська Ірина Віталіївна ,класний керівник 7 класу, посіла ІІ місце. Бажаємо їй подальших успіхів  на шляху виховання та навчання учнів школи!!!

Участь класу в культурно-розважальній програмі "Покровські розваги - 2015"

Рейтинг учнів 7 класу за жовтень 2015

Класна година "На сторожі спокою рідної землі"(13.10.2015)

      З нагоди святкування Дня захисника України в класі відбулися змагання між командами хлопців "Захисники України" та "Батальйон героїв ". Майбутні захисники брали участь у жартивлівих конкурсах "Армійська кухня", "Атака", Галантний кавалер" та  пісенному конкурсі. Перемогла дружба. Закінчили захід виконанням Державного Гімну України.Побажаємо нашим хлопцям поводити себе чемно та гідно, як треба майбутнім захисникам !

Всеукраїнський день бібліотек

         30 вересня школа гостинно зустрічала бібліотекарів Іллічівського та Приморського району. З вітальним словом виступила директор школи Волкова В.Б., яка наголосила на великій значимості праці володарів книжок у сучасному суспільстві, висловила подяку  від колективу школи провідному бібліотекарю Анікіній Т.М.  Учні 5 та 7 класу підготували святкову програму, в якій лунали пісні та вірші про  бібліотеку. 

         Дівчата виконали запальний танок з книжками, хлопці розіграли сценку "Від сувою до книги".  

Маріуполю - 237 років  !

Розклад уроків

№ уроку  

                 

                 День 

               тижня

Понеділок

Вівторок

Середа

Четвер

П’ятниця

1

Українська

література

Музика

Українська

література

Англійська

мова

Мистецтво

2

Англійська

мова

Біологія

Трудове навчання

Біологія

Геометрія

3

Хімія

Інформатика

Всесвітня історія

Російська

мова

Економіка

4

Російська мова

Українська мова

Геометрія

Фізика

Фізична

культура

5

Зарубіжна література

Алгебра

Фізика

Українська

мова

Хімія/Живи за правилами

6

Географія

Історія України

Географія

Алгебра

Зарубіжна

література

7

Фізична культура

Французька

мова

Фізична

культура

Українська

мова

Основи здоровя

Відкрита класна година "Безпека на дорозі - безпека життя"

1 вересня 2015 року

Свято Останнього дзвоника

Успішність учнів 6 за 2014-2015doc.doc
Microsoft Word Document 94.0 KB

8 травня - День пам'яті та примирення

          У класі відбувся єдиний урок "1939-1945. Пам'ятаємо ! Перемагаємо !" Учні класу співали пісню "22 июня, ровно в четыре часа",декламували вірші, вшановували хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час Другої світової війни та проведення АТО, прослуховували пісні Наталії Май "Маки червоні" та Юрія Антонова "Красные маки". Згадаймо всіх,бо і сьогодні, як 70 років тому, герої не вмирають ! Герої не вмирають ! Ми перестали боятися !!!

16 квітня 2015 року - єдиний урок, присвячений пам'яті загиблим бійцям Національної гвардії

Ця дата вибрана не випадково, бо 16 квітня 2014 року військові Національної гвардії відбили атаку терористів на військову частину м. Маріуполя і зберегли великий арсенал зброї. Урок розпачався з виконання Державного Гімну України. Учні читали патріотичні вірші, присвячені Україні та Маріуполю, виконували флешмоб "Сонце нам сяє" та співали пісні "Писанка" та "Країно моя".

Інтелектуальна гра "Найрозумніший"

           25 березня, учні 5-Б та 6 класу взяли участь у годині книголюба "Книжковий вернісаж" та ознайомилися огдядово з "Книгами-помічниками", а також була проведена інтелектуальна гра "Найрозумніший", де учні відповідали на питання, пов'язані з бібліотекою, мовою, літературою, музикою та історією. Перемогу здобула Коновалова Валентина.

"Міс школи" - наша Білосніжка

Білосніжка.mp4
MP4 Video/Audio File 2.3 MB

    Напередодні жіночого свята 6 березня  2015 року в школі відбулася конкурсна програма "Міс школи". Учениці з 5-11 класу представляли відомих персонажів. Так ,учениця 5-Б класу була Попелюшкою,6 класу - Білосніжкою,7 класу - Кармен,8-А класу - Мері Поппінс,9-А класу - Пеппі Довгапанчохою,9 -Б класу - Клеопатрою,10 класу - Тетяною Ларіною,11 класу - Мадонною. Дівчата у трьох конкурсах :візитка,танок та кулінарний шедевр змагалися за звання "Міс школи". Почесний титул здобула учениця 6 класу Мироненко Олександра. Вчителів да дівчат школи учні 11 класу привітали піснею, директор школи Волкова Валентина Борисівна прочитала вірш "Серце матері" Аола Токомбаєва, а випускник школи та член журі Белла Євген подарував присутнім вірш Олександра  Пушкіна "Я вас кохав", вразив своїм знанням Сергія Єсеніна і учень 11 класу Широковських Карім. 

Щиро вітаємо   дівчат класу зі святом весни ! 

Бажаємо щиро, бажаємо радо 

Безхмарного неба, сонця в душі, 

Здоров'я міцного, дитячого слова , 

Натхнення, кохання й краси!

Зустріч з бійцями полку "Азов"

            26 лютого 2015 року в бібліотеці школи відбулася довгоочікувана зустріч з військовослужбовцями . Учні школи підготували для захисників Маріуполя листи, малюнки та сувеніри, які вони виготовляли власноруч на уроках праці та малювання. Лунали вірші учениці 10 класу Рудковської Тетяни "Вже рівно рік, як ми повстали" та "Пробач, Україно!". Коновалова Валентина прочитала вірш Марії Скочиліс "А знаєте, війна колись закінчиться", Бельченко Богдан - вірш "Я  - Маріуполь" Олега Колібаби.  На заході виконувалися пісні "Як у нас на Україні"(Шевченко Ольга,Семенюк Ольга), "Країно моя", "Ой, у лузі червона калина похилилася".Бійці полку "Азов" були приємно вражені патріотичністю та щирістю виступів наших учнів.

Проводи зими та зустріч весни

Щиро вітаємо всіх учнів класу з Днем святого Валентина !

В житті – як в казці :

Три бажання,

принцеси, принци і кохання;

Рожеві замки, сині далі,

Хто любить – той перемагає,

Хто вірить і горить душею –

Зійдеться з мрією своєю!

З днем святого Валентина!

Наш 6 клас !

Наш 6 клас !.mp4
MP4 Video/Audio File 10.0 MB

День здоров'я в ЗОШ №20

          5 лютого учні школи взяли участь у позакласному заході з метою пропагування здрового способу життя. Найбільш активними виявилися команди 1-А,6,7,9-А,9-Б,10 класу. Учні 1-А,6 та 9-А класу підготували спільний флешмоб "Вовки та зайці". Команда 9-Б класу підготувала кліп та презентацію "Я обираю здоровий спосіб життя".

Свій танок показали і учні 7 та 10 класу. Дякуємо учням 9-А класу :Гнатюк Ользі, Куркчі Валерії,Брайченко Катерині за якісну підготовку та смачний пиріг !

25 січня оголошено Днем жалоби в Україні

У зв'язку із трагічною загибеллю мирних жителів Маріуполя 24 січня 2015 року внаслідок масованого обстрілу житлових районів міста терористами, Президент України Петро Порошенко оголосив 25 січня Днем жалоби, о 12.00 оголошено хвилину мовчання .

Нагадаємо, в результаті трагедії загинуло 30 осіб і більше 100 були поранені.

«Я -  Маріуполь» - цю акцію, яка знову почала набирати обертів в соціальних мережах, підтримав відомий український співак Святослав Вакарчук.

Ми сумуємо, ми пам'ятаємо, ми разом з маріупольцями - ось що говорять сьогодні українці в усіх куточках країни. І ми будемо боротися!

5 cічня 2015 року - відвідування театральної вистави "Кіт у чоботях"

Новорічний ранок  - 29 грудня 2014 року

Урок мужності "З Україною в серці"

     У рамках роботи з патріотичного виховання в загальноосвітньому окрузі №6 на базі ЗОШ №20 для ЗОШ №21 та ЗОШ №44,18 грудня ,відбулася зустріч з нашими військовослужбовцями, які захищають Маріуполь.  Школяри оплесками вітали  добровольця з Луганська В'ячеслава  Вікторовича та підполковника Муковоза Тараса Павловича. Учні ЗОШ №20 підготували для них святковий концерт, на якому співали пісні"Країно моя","Як у нас на Україні",танцювали та читали вірші. Рудковська Тетяна прочитала присутнім власний вірш "Вже рівно рік , як ми повстали", Коновалова Валентина виконала вірш Марії Скочиліс "А знаєте ,війна колись закінчиться". Наприкінці заходу учні 6 класу заспівали колядку "Ой,хто,хто Миколая любить" та подарували смачний пиріг та листи з малюнками та оберегами для військовослужбовців,які підготували для них учні трьох шкіл. Віримо, що перемога буде за нами !

21 листопада - День Гідності та Свободи

    Україна, 2014-й: «Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи», - зазначив глава держави, Петро Порошенко.

   У школі був проведений Єдиний урок мужності  "За мир в Україні, за гідність кожної людини". Всі класи розпочали цю годину з виконання Державного Гімну України. На заході лунали українські пісні, сучасні вірші про мир в Україні, згадували про жахливий голодомор 1932-1933 року, вшанували пам'ять загиблих на Майдані, в ході проведення АТО військовослужбовців,мирних громадян хвилиною мовчання.

Тиждень української писемності

      У рамках тижня 10 листопада в шкільній бібліотеці був проведений урочистий захід, на якому учні 6 класу демонстрували п'ятикласникам та другокласникам інсценування ліро-епічної поеми Миколи Вороного "Євшан-зілля". Учні школи переглянули фільм "День української писемності", присвячений Преподобному Нестору Літописцю.

Вікторина "Тарасові шляхи"

      У читальному залі шкільної бібліотеки 30 жовтня між учнями 5-А,5-Б,6 класу відбулася вікторина,присвячена життю і творчості Т.Г.Шевченка. Команди розшифровували криптограму, розгадували кросворд та декламували вірші Кобзаря.  Команду 5-Б класу підтримувала  учениця 10 класу Рудковська Тетяна. Наприкінці учні 6 класу заспівали пісню "Шевченкові рядки". Команди-учасники отримали грамоти.

6 клас відвідує театральну виставу "Чарівна лампа"

План роботи на осінніх канікулах

     27 жовтня - відвідування вистави "Чарівна лампа". Збір у школі о 9.00. Початок вистави о 10.00,тривалість 1 година 40 хвилин.

     30 жовтня - літературн0- музична композиція "Тарасові шляхи". Початок о 10 годині в шкільній бібліотеці.

    Консультації з математики - з 9.00 до 10.00 в кабінеті №22 30,31 жовтня.

Участь класу в грі "Снайпер"

       22 жовтня між командами 6 та 7 класу  в спортивному залі школи відбулася гра "Снайпер". Перемогла дружба.

Міжнародний місячник шкільних бібліотек

     У рамках місячника 17 жовтня відбувся КВК "Книга - твій друг і порадник" . Учні 6 класу були об'єднані в три команди "Барва"," Розумники" та "Квітка-семицвітка". Діти пригадали загадки, прислів'я про книги,відгадували фразеологізми,складали кросворди та демонстрували свої таланти у вокальному і танцювальному жанрі. Всі учасники були нагороджені грамотами.Перемогу посіла команда "Барва" з рахунком 39 балів. З невеликим відривом з результатом 38,5 балів на другому місці команда "Розумники", на третьому - команда "Квітка - семицвітка".

Готуємось до КВК. Вчимо пісню "Шевченкові рядки"

Далекий час, дзвінка пора і ми всього лиш дітвора
Знайомий клас урок літератури.
В руках у всіх у нас книжки-вчимо Шевченкові рядки
А на устах поетова зажура.
В руках у всіх у нас книжки-вчимо Шевченкові рядки
А на устах поетова зажура.

Слова п’янкі, як рута м’ята
 Нікуди з пам’яті не йдуть
Садок вишневий коло хати,
хрущі над вишнями гудуть.
Садок вишневий коло хати,
хрущі над вишнями гудуть.

Роки промчали золоті, і ми давно уже не ті,
Минає все , що серцю наймиліше.
Але трапляються дива, зринають з пам’яті слова
І на душі стає немов світліше.
Але трапляються дива, зринають з пам’яті слова
І на душі стає немов світліше.

Слова п’янкі, як рута м’ята
 Нікуди з пам’яті не йдуть
Садок вишневий коло хати,
хрущі над вишнями гудуть.
Садок вишневий коло хати,
хрущі над вишнями гудуть.

Ось так струмочок до струмка-велика повниться ріка,
Незнаючи ні відстані ні часу.
Усі дорослі і малі, ми діти рідної землі,
Твоїми діти, мудрий наш Тарасе.

Слова п’янкі, як рута м’ята
 Нікуди з пам’яті не йдуть
Садок вишневий коло хати,
хрущі над вишнями гудуть.
Садок вишневий коло хати,
хрущі над вишнями гудуть.

Шевченкові рядки +
Plyusovka-Plyuch-Shevchenkov-ryadki-nizh
MP3 Audio File 3.8 MB
Шевченкові рядки -
Neizvesten-Shevchenkov-ryadki---nizhche-
MP3 Audio File 3.9 MB

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ВЧИТЕЛЯ В ШКОЛІ

MINUS-Uchat-V-Shkole(filka.info).mp3
MP3 Audio File 2.7 MB
Klassnyy-rukovoditel_-(filka.info).mp3
MP3 Audio File 2.9 MB
Klassnyy-rukovoditel_-minus(filka.info).
MP3 Audio File 1.2 MB

236 РОКІВ МАРІУПОЛЮ

ГОТУЄМОСЬ ДО КЛАСНОЇ ГОДИНИ "ПОРЯДОК ДІЙ ПРИ АРТОБСТРІЛІ"

Загальні правила при початку артобстрілу або бомбардування

На вулиці

 Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шерех), а через 2-3 секунди - вибух, відразу падайте на землю. Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили досить безпечну відстань. Однак наступний снаряд полетить ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко і уважно озирніться навколо: де можна сховатися надійніше?

 Якщо є якийсь виступ (навіть тротуар), канава, будь виступ або заглиблення в землі - скористайтесь цією природною захистом. Якщо поруч є якась бетонна конструкція - лягти поруч з нею.

 Лежати треба, щоб знизити шанс попадання осколків. Все це не допоможе, якщо пряме попадання, але знизить шанси на осколкове поранення. Осколки летять вгору і по дотичній. Якщо людина стоїть - більше шансів опинитися у них на шляху, ніж якщо лежить.

У міському транспорті

 Якщо перші вибухи застали вас в дорозі на власному автомобілі - не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу: ви ніколи не будете знати, в яку сторону перенесеться вогонь, і не почнеться далі обстріл, скажімо, з мінометів. Крім того, бензобак вашого авто додає небезпечного ризику обгоріти. Тому знову-таки: негайно зупиняйте машину і швидше шукайте укриття.

 У разі, якщо обстріл застав вас в маршрутці, тролейбусі або трамваї - слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель і споруд» і залягти на землю. Озирніться і очима пошукайте більш надійне укриття неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками відразу після наступного вибуху.

 Не поруч з машиною (автобусом, тролейбусів тощо)! Якщо будуть бити, то спочатку в машину, а потрапить у неї, вона вибухне разом з людиною. Треба вилізти, краще з протилежного від обстрілу боку, і поповзом відійти далі, потім лягти.

Не підходять для укриття:

 - під'їзди будь-яких будівель, навіть прибудовані невеликі споруди. Від багатоповерхових / багатоквартирних будинків взагалі слід відбігти хоча б метрів на 30-50;

 - місця під різною технікою (скажімо, під вантажівкою або під автобусом);

 - звичайні Жеківські підвали будинків. Вони зовсім не пристосовані для укриття під час авіанальотів або ракетно-артилерійських обстрілів (мова йде про слабких перекриттях, відсутність запасних виходів, вентиляції тощо).

 Є великий ризик опинитися під масивними завалами. Захаращення таких підвалів спричиняє ризик моментального пожежі або задимленості.

 Ніколи не слід ховатися зовні під стінами сучасних будівель! Нинішні бетонні «коробки» не мають ні найменшого запасу міцності і легко розсипаються (або «складывются») не тільки від прямого попадання, але й навіть від сильної вибухової хвилі: є великий ризик зсувів і завалів. Не можна також ховатися під стінами офісів та магазинів: від вибухової хвилі зверху буде падати багато скла; це не менш небезпечно, ніж металеві осколки снарядів.

 Іноді люди інстинктивно ховаються серед будь-яких штабелів, в місцях, закладених контейнерами, заставлених ящиками, будматеріалами тощо (вступає в справу підсвідомий рефлекс: сховатися так, щоб не бачити нічого).

 Ця проблема небезпечна тим, що навколо вас можуть бути легкозаймисті предмети і речовини: виникає ризик опинитися серед раптового пожежі.

 Часом люди зі страху стрибали в річку, ставок, фонтан і т.д. Вибух бомби або снаряда у воді навіть на значній відстані дуже небезпечні: сильний гідроудар і - як наслідок - важка контузія.

Можна сховатися в наступних місцях:

 - у спеціально обладнаному бомбосховище (якщо пощастить). Від звичайного Жеківського підвалу справжнє бомбосховище відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції і наявністю двох (і більше) виходів на поверхню;

 - в підземному переході;

 - в метро (ідеально підходить);

 - у будь-канави, траншеї або ями;

 - в широкій трубі водостоку під дорогою (не варто лізти занадто глибоко, максимум на 3-4 метри);

 - вздовж високого бордюру або фундаменту забору;

 - в дуже глибокому підвалі під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав 2 виходи); - В підземному овочесховище, силосній ямі тощо;

 - в оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаража або СТО;

 - в каналізаційних люках поряд з вашим будинком, це дуже хороший схованку (але чи вистачить у вас сил швидко відкрити важку залізяку? Важливо також, щоб це була саме каналізація або водопостачання - ні в якому разі не газова магістраль!)

 - в ямах-«воронках», що залишилися від попередніх обстрілу або авіанальотів.

 В гіршому випадку - коли в полі зору немає укриття, куди можна перебігти одним швидким кидком - просто лягайте на землю і лежите, закривши голову руками! Переважна більшість снарядів і бомб розриваються у верхньому шарі грунту або асфальту, тому осколки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею.

 Отже, загальне правило: ваше укриття повинно бути хоч мінімально поглибленим і, разом з тим, повинен знаходитися подалі від споруд, які можуть обрушитися на вас зверху при прямому попаданні, або можуть загорітися. Ідеальний захист дає траншея або канава (подібна окопу) глибиною 1-2 метри, на відкритому місці.

 Сховавшись в укритті, лягайте і обхопіть голову руками. Відкрити рот - це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда або бомби.

 Не панікуйте. Займіть свою психіку. Можна рахувати вибухи: знайте, що максимум після 100-го вибуху обстріл точно закінчиться. Можна спробувати подумки рахувати хвилини.

 По-перше, це відволікає. По-друге, так ви зможете орієнтуватися в ситуації: артилерійський обстріл не триває вічно, максимум - двадцять хвилин; авіаналіт - значно менше. В наш час не буває довгих бомбардувань, великі групи бомбардувальників не застосовуються.

В будинку

 Якщо в будинку є підвал - спуститися в підвал.

 Якщо підвалу немає - спуститися на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще. В ідеалі - всім на перший поверх.

 Заздалегідь знайти саму внутрішню кімнату, чим більше бетону навколо, тим краще (знайти несучі стіни), якщо всі кімнати зовнішні - вийти на сходову площадку.

 Ні в якому разі не перебувати напроти вікон!

 Якщо відомо, з якого боку ведеться обстріл, то вибрати найбільш віддалену кімнату з протилежного боку.

 У тому місці, що буде обрано, сісти на підлогу біля стіни - чим нижчий чоловік перебуває під час попадання снаряду, тим більше шансів, що його не зачепить осколком. Знову ж таки, не навпроти вікон. Вікна можна обладнати диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивними меблями, але не порожній (набити мішками з піском або речами, але щільно). Це краще, ніж незахищені вікна і скла.

В погребі

 Погріб у приватних будинках - брати до уваги, що його може завалити! Тому залишити в будинку на видному місці великий кидається в очі плакат «під час бомбардувань ми в льосі» і вказати, де знаходиться погріб.

 Взяти з собою телефони, радіо на батарейках, воду.

 Не впадати в паніку. Я знаю, що це кліше, але це важливо.

Після закінчення обстрілу (бомбардування)

 Залишаючи місце притулку, не давайте собі розслабитися. Тепер вся ваша увага повинна бути сконцентрована собі під ноги! Не піднімайте із землі ніяких незнайомих предметів: авіабомба, ракета або снаряд могли бути касетними!

 Бойові елементи часто розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше, в руках - від найменшого руху або дотику. Вся увага - дітям і підліткам: не дайте їм підняти що-небудь з-під ніг!

 Найбільші втрати в югославському конфлікті були на самому початку війни серед цивільних людей, яких бойові дії застали блискавично: відсутність підготовки і дотримання елементарних правил - величезна небезпека, якої можна уникнути.

Результати Всеукраїнського конкурсу "Мультитест 2013" з математики

       15 учнів класу брало участь у конкурсі "Мультитест 2013" з математики та отримали дипломи учасників:

1.Тищенко Олександр,174 бали - 18 місце.

2.Юрченко Іван,170 балів - 20 місце.

3.Бельченко Богдан,164 бали - 23 місце.

4.Сіндєєв Микита,162 бали - 24 місце.

5.Гулакова Катерина,154 бали - 28 місце.

6.Шаров Владислав,150 балів - 30 місце.

7.Бузикін Олексій,146 балів - 32 місце.

8.Романець Юлія,138 балів - 36 місце.

9.Коновалова Валентина,136 балів - 37 місце.

10.Брайченко Андрій,132 бали - 39 місце.

11.Александров Євген,128 балів - 41 місце.

12.Картавцев Артем,128 балів - 41 місце.

13.Скорик Єва,126 балів - 42 місце; з англійської мови 102 бали - 54 місце.

14.Стамбула Владислав,122 бали - 44 місце.

15. Мироненко Олександра,120 балів - 45 місце.

 

 

Вітання зі Святом останнього дзвоника!

 

Дорогі учні! Шановні батьки!

          Відзначення останнього дзвоника — чудова шкільна традиція, справжнє свято, хоча його немає в жодному календарі.

Це прихід літніх канікул, що дадуть змогу відпочити, загартувати себе, набратися сил.

По-особливому урочистий цей день і для батьків, дідусів та бабусь. Вони, разом з вами, пройшли рік шкільного життя, раділи успіхам, переймалися невдачами. Цінуйте їхню любов і підтримку.

                 Щастя всім, добра, міцного здоров’я та мирного неба !

Правила оформлення читацького щоденника

1. Автор

2. Назва

3. Період написання твору.

4. Головні герої

5. Основна сюжетна лінія (без критичного матеріалу)

Читацький щоденник повинен включати в себе наступні колонки: 1-автор і назва, 2-улюблений герой (тут потрібно розповісти про те, хто найбільше запам'ятався з книги і чому), 3-відгук про прочитане (книга може тобі сподобатися і ні - напиши, що ти думаєш про її зміст, після того, як прочитав). Коли всі книги зі списку будуть прочитані, виклади, будь ласка, по порядку: №1 - найцікавіша зі списку, №2 - сподобалася трохи менше і т.д. всі прочитані книги.

Заведи красиву зошит або альбом і оформляй свій читацький щоденник протягом літа так, як підкаже тобі фантазія - малюнки, віршики будуть тільки прикрасою твого читацького щоденника!

Список творів зі світової літератури на літо для 6 класу

1.Грецькі міфи. Міф про Прометея. Міфи про Геракла (1-2 міфи). Дедал і Ікар. Нарцис. Пігмаліон і Галатея. Орфей і Еврідіка. Деметра і Персефона 2.Індійські міфи. Творення. Про створення ночі. Про потоп. Про золоті часи .

Єгипетські міфи. Ра та Апоп. Міф про те, як Тефнут покинула Єгипет .

2.Ж.Верн «П’ятнадцятилітній капітан», Р.Л. Стівенсон «Острів скарбів» (1 твір за вибором учнів).

3.Чарльз Діккенс «Різдвяна пісня в прозі».

4.Микола Васильович Гоголь «Ніч перед Різдвом».

5.Антон Павлович Чехов «Хамелеон», «Товстий і тонкий».

6.Джек Лондон «Жага до життя».

7.Г. Бічер-Стоу «Хатина дядька Тома», В. Г.  Короленко  «Сліпий музикант» .

8.Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц».

9.Генрі Лонгфелло «Пісня про Гайавату»

10.Джанні Родарі «Листівки з видами міст».

11.Рей Дуглас Бредбері «Усмішка».

12.Роберт Шеклі  «Запах думки».

13.Астрід Анна Емілія Ліндґрен  «Брати Лев’яче серце», «Міо, мій Міо» (1 за вибором).

14.Міхаель Андреас Гельмут Енде «Джим Ґудзик і машиніст Лукас».

15.Крістіне Нестлінґер «Конрад, або Дитина з бляшанки».

CПИСОК ТВОРІВ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ НА ЛІТО ДЛЯ 6 КЛАСУ

      1.Микола Вороний «Євшан-зілля».

2.Володимир Винниченко «Федько-халамидник».

3.Оксана Іваненко «Друкар книжок небачених».

4.Емма Андієвська «Казка про яян», «Говорюща риба».

5.Всеволод Нестайко «Тореадори з Васюківки» .

6.Ярослав Стельмах «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера».

7.Леся Воронина«Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9».

УСПІШНІСТЬ УЧНІВ 5 КЛАСУ ЗА ІІ СЕМЕСТР

Успішність учнів 5 за ІІ семестрdoc.doc
Microsoft Word Document 95.5 KB

УСПІШНІСТЬ УЧНІВ 5 КЛАСУ ЗА РІК

Успішність учнів 5 за рік.doc
Microsoft Word Document 101.0 KB

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ У КОНКУРСІ !

Двоє учнів класу є переможцями Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків "Лелека - 2014":

Картавцев Артем здобув диплом "Золотого лелеки" з результатом 92 бали зі 100,а Бузикін Олексій - диплом "Бронзового лелеки" з результатом 71 бал. Вітаємо наших істориків!

ВІТАЄМО НАШИХ ТАЛАНОВИТИХ ЗІРОК КЛАСУ !

Вчимо пісню "Для чого ми ходимо до школи"

Зачем мы ходим в школу.mp3
MP3 Audio File 2.1 MB

20 КВІТНЯ - СВІТЛЕ ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСІННЯ

        Воскресіння Христове – одне з найдавніших і найсвітліших християнських свят. Воно святкується урочисто. Для християн це найрадісніше і найурочистіше свято, бо воно дає нам надію,що через віру у воскреслого Ісуса Христа і ми воскреснемо і одержимо вічне життя.

 

 Простивши все, відкинувши зневіру,

 Просвічені пасхальних торжеством,

 Кріпімо прадідівську віру

 І воскресаймо разом із Христом.

 Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 

День ГЗ у школі

  11 квітня в ЗОШ №20 пройшов День ГЗ за темою "Тероризм ХХІ століття". Для учнів 1 та5 класу була проведена спільна класна година за темою "Небезпека тероризму". Учні 5 класу виконовули пісні: "Мамо,дуже хочеться пити",присвячену подіям у Беслані 1-3 вересня 2004 року, та "Коли ми були на війні". Діти ознаймилися з основними видами тероризму,пригадали випадки міжнародного тероризму в Росії та США,вибухи в Дніпропетровську в квітні 2013 року.

Показали для першокласників сценку "Захоплення школи". Протягом дня учні школи випустили бойові листки, в яких висловили свою громадянську позицію"Ми проти терору" та "Зупинити насилля".

Молодь Маріуполя за єдину Україну

Вчимо пісню "Коли ми були на війні"

Прошу вивчити на 31 березня вірші на ювілей бібліотекаря !

1.Когда берем мы в руки книгу,

Все замирает, все молчит.

Когда берем мы в руки книгу,

То с нами Вечность говорит.

И оживают понемногу

Сонеты, стансы и стихи.

Душа выходит на дорогу,

Где все мы лишь ученики. (Коновалова Валя)

2.К познанью нас ведет сам Пушкин,

Нам Данте открывает суть.

Шекспир великий и радушный

В любви подскажет верный путь!

Помогут "Вертера" страданья,

Научат Шиллера мечты!

Вольтера, Кафки назиданья

Забыть уже не сможешь ты! (Мироненко Саша)

3.Попав однажды в плен чудесный,

Не вырвешься уже вовек!

Мир бесконечно интересный,

Волшебный мир библиотек!

Но в этом мире заблудиться

Простому смертному легко!

К кому же нужно обратиться?

Он здесь, совсем недалеко! (Зуев Сергей)

4.Библиотекарь — это слово

Магическое, как кристалл!

Всегда помочь тебе готовый,

Твоим он лучшим другом стал!

Он среди книг — магистр великий!

В литературе он — король!

Он поэтических реликвий

Хранит незыблемый покой! (Романец Юля)

5.Он в книжном море — навигатор!

Как путеводная звезда,

Хранитель, спутник и новатор,

Сияй, сияй для нас всегда!

Минует пусть тебя хула,

Души усталой лекарь!

Тебе честь, слава и хвала!

Тебе, библиотекарь !(Гулакова Катя)

Конкурс танцювальних команд «School dance »

Оголошується подяка ученицям 5 класу за ІІ місце в конкурсі танцювальних команд, який відбувся 26 березня в школі. Дівчата (Коновалова Валентина,Мироненко Олександра,Гулакова Катерина, Скорик Єва,Машоканя Ольга) змогли запалити зал по-справжньому африканським танцем.

Гордість школи

Гордість школи.pdf
Adobe Acrobat Document 5.1 MB

Шкільні новини. Випуск №1

9 БЕРЕЗНЯ - 200 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т.Г.ШЕВЧЕНКА

8 БЕРЕЗНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ЖІНОЧИЙ ДЕНЬ

Історія свята
 Навряд чи ви будете заперечувати той факт, що свято 8 березня є одним з найулюбленіших свят нашої країни. Чого вартий хоча б те, що Міжнародний Жіночий День (обов‘язково всі слова з великої літери!!!) ми святкуємо на початку весни! Та, мабуть, мало хто обізнаний про історію цього свята. 
А вся історія починається в далекому 1910 році, коли член соціал-демократичної партії Німеччини комуністка Клара Цеткін на Міжнародній Конференції жінок в Копенгагені запропонувала щорічно 8 березня святкувати міжнародний день жінок.
Існують дві версії, чому саме на цю дату пав вибір великої феміністки. 
 Одні джерела стверджують, що це пов‘язано з демонстраціями 1857 року в Нью-Йорку, коли американські текстильниці вийшли на вулиці, протестуючи проти низьких заробітків та поганих умов праці. А через півстоліття, у 1908 році вже їхні онучки в той же день вимагали заборону дитячої праці та надання жінкам права голосу на виборах.
 Проте інші джерела з неменшою наполегливістю переконують нас в тому, що Клара Цеткін запропонувала цю дату на честь єврейського свята пурім, який у 1910 році як раз припадав на 8 березня. А, як відомо, за національністю Цеткін належала саме до єврейського народу. 
 Яка з цих версій вам до вподоби більше, вирішувати тільки вам! 
А взагалі Клара Цеткін була дуже цікавою особистістю. Все своє життя вона поклала на боротьбу за права жінок: організовувала різні акції, маніфестації, конференції, і навіть видавала журнал “Рівність”. Наприклад, вона дуже боролася проти лінгвістичної дискримінації слабкої статі, бо слова на кшталт “вчителька” чи “робітниця” вона вважала образливими для жінок, та вимагала, щоб представниць такої професії називали виключно “вчитель” та “робітник” відповідно.

ВІТАЄМО З ДНЕМ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА !

ЗАВДАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ДЛЯ УЧНІВ 5 КЛАСУ

 

Математика - №786,788,792,791,с.236-237(виконати все).

Українська мова - вправи №284,285,286,287.

Українська література - читати і переказувати с.156-165.

 

 

 

ГОТУЄМОСЬ ДО ФЛЕШМОБУ 27.02.14

ВИВЧАЄМО ФОНЕТИКУ

Звуки мови.xls
Microsoft Excel Table 35.0 KB

ВІТАЄМО ВЧИТЕЛЯ МАТЕМАТИКИ МУРЗУ ЛЮБОВ ІВАНІВНУ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Експрес-уроки української мови від Олександра Авраменка
Експрес-уроки української мови від Олександра Авраменка
Блог учителя української мови Кунашенко Наталії Григорівни
Блог учителя української мови Кунашенко Наталії Григорівни
Відеоуроки Ганни Дем'яненко
Відеоуроки Ганни Дем'яненко
Яндекс.Метрика